O Krynicy

Krynica-Zdrój, jest jednym z najbardziej znanych kurortów, określana mianem „Perła Polskich Uzdrowisk”. Położona jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560 - 620 m n.p.m. w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów: Palenicy, Słotwinki i Czarnego Potoku. Od wschodu, północy i zachodu otaczają Krynicę-Zdrój zalesione wzgórza Krzyżowa (813m), Huzary (865m), Bradowiec (817m) oraz Góra Parkowa (714m). Nad nimi góruje Jaworzyna Krynicka (1114m).

Beskid Sądecki pokrywają wspaniałe lasy, wśród których przeważają drzewostany bukowe w paśmie Jaworzyny Krynickiej a jodłowe i świerkowe w paśmie Zimnego i Dubnego. Duże, zwarte kompleksy leśne zamieszkiwane są przez liczne gatunki zwierząt i ptaków, wśród których spotkać można jelenie, niedźwiedzie, żbiki, wydry, puchacze i orliki.

Klimat Krynicy - Zdroju ma walory klimatu podalpejskiego, wyróżnia się dużą ilością dni słonecznych w roku oraz znacznymi wahaniami temperatury i ciśnienia atmosferycznego w ciągu doby.
Sławę swą jako uzdrowisko, Krynica-Zdrój zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym, wśród których na uwagę zasługuje Zuber - unikatowa w skali europejskiej woda o niezwykle wysokiej mineralizacji.

Ale Krynica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko, to także prężnie rozwijające się centrum sportowe (głównie sporty zimowe), turystyczne, rekreacyjne, kongresowe i kulturalne. Do aktywnego wypoczynku zachęca stale wzbogacana infrastruktura turystyczna. 
 

Galeria

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
ul. Dąbrowskiego 21
33-380 Krynica-Zdrój
Telefon: 18 472 54 00
Fax: 18 472 54 01
Logo Facebook